Mała Inspiratorka

Mała Inspiratorka

niedziela, 22 czerwca 2014

Letni zamek

Czy prawdziwe lato zagości u nas na dobre? To pytanie na pewno dręczy nie tylko Małą Inspiratorkę :).
Tak, czy inaczej na lato idealnie pasuje biała, przewiewna koszulka i właśnie taką wymyśliła sobie Mała Inspiratorka, będzie wyjątkowa, bo z własnoręcznie namalowanym obrazkiem.


Na początek szablon, może być gotowy, ale można go zrobić samodzielnie, Mała Inspiratorka przerobiła jeden z ClipArtów dostępnych w Power Poincie. W ten sposób powstał zamek, który zostanie przeniesiony na tkaninę. Pierwszy kolor to różowy.


Mała Inspiratorka tym razem wybrała do malowania farby w sztyfcie PlayColor One Textil.


Farby w sztyfcie mają 12 kolorów, my mamy już nałożony różowy. Widać już zamek! Pora na dachy na obu wieżach. Tym razem użyjemy fioletowej farby w sztyfcie.


I kolejne kolory, tym razem niebieski na bramę i powiewającą flagę na brązowym maszcie.Dzięki wykorzystanemu szablonowi kontury są wyraźne i ostre, przy malowaniu odręcznym kształty będą miększe i delikatniejsze. Zamek prawie gotowy, pora zdjąć szablon.


Delikatnie odsłaniamy pomalowane kształty zamku.Czas na dokończenie dzieła, również przy użyciu farb w sztyfcie PlayColor Textil.


Podczas malowania mniejszych elementów i dopracowywania szczegółów można wykorzystać mały pędzelek. Uwaga - najlepiej żeby był zrobiony z raczej twardego, sztywnego włosia.Pomalowane okienka i pocieniowane ściany zamku sprawiają, że całość wygląda ciekawiej.


Tadam! oto gotowy T-shirt z zamkiem!


A na koniec garść innych koszulkowych inspiracji, tym razem czarnych. Jak Wam się podobają? Macie już swój pomysł na oryginalny T-shirt?Podsumowanie, czyli materiały wykorzystane podczas pracy:


  • Farby w sztyfcie PlayColor One Textil Instant
  • Biały T-shirt
  • Nożyczki
  • Nożyk Fiskars


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz