Mała Inspiratorka

Mała Inspiratorka

poniedziałek, 1 grudnia 2014

Kartka z gwiazdą 3D

Mała Inspiratorka zachwyca się ostatnio kartonowymi HOCKOgwiazdkami, a ponieważ myśli już o świątecznych kartkach wpadł jej do głowy pomysł, jak połączyć te dwie sprawy. Tak powstała kartka z wypukłą gwiazdą.

Do wykonania kartki poza gwiazdką potrzebne będą: sztywny karton/brystol w co najmniej dwóch kolorach, nożyczki, metaliczne farby w sztyfcie PlayColor, dziurkacz kreatywny, klej, dwustronne pianki samoprzylepne. Gwiazdki możecie znaleźć w sklepie www.hocko.pl


Kartka, która przygotowujemy ma niestandardowe wymiary 15 x 19cm, minimalna szerokość kartki to ok. 12,5 - 13cm, co wynika z wielkości gwiazdy (ok. 11cm).
Granatowy prostokąt z kartonu ma wymiary 14 x 18 cm. W celu dodania połysku brzegi zostały lekko podmalowane niebieską, metaliczną farbą w sztyfcie PlayColor.Czas na malowanie gwiazdy, używamy farby PlayColor Metallic Pocket w kolorze złotym.


 Cała gwiazdka została pokryta złotym, metalicznie połyskującym kolorem.


Nasza gwiazdka była do tej pory płaska, czas wykorzystać wytłoczenia na jej powierzchni - dzięki pozaginaniu kartonu w wyznaczonych miejscach uzyska swój właściwy kształt.
Jeśli potrzebujecie dokładniejszego instruktażu obejrzyjcie film na YouTube


HOCKOgwiazdka jest gotowa, teraz czas wykonać nacięcia na granatowym kartoniku i wsunąć w nie ramiona gwiazdy. Najlepiej przyłożyć gwiazdkę w odpowiednim miejscu i zaznaczyć delikatnie położenie nacięć.


Dzięki nacięciom nie widać kolistych zakończeń ramion gwiazdy, poza tym mocno trzyma się tła. Jeśli chcecie żeby cała gwiazda była widoczna, użyjcie do jej umocowania samoprzylepnych pianek.


Czas dodatkowo ozdobić brzegi kartonika, Mała Inspiratorka użyła w tym celu kreatywnego dziurkacza.


Teraz dużą gwiazdę otaczają małe gwiazdki wycięte na górze i po brzegach kartonika. Aby ozdobić gorę kartki możecie też użyć konfetti w kształcie gwiazdek lub śnieżynek, albo nakleić ozdobną tasiemkę... a może przyjdzie Wam do głowy jeszcze coś innego :)


Poza gwiazdkami na dole kartki pojawią się trzy choinki - po prostu wycinamy 3 trójkąty różnej wielkości, mogą być w tym samym lub w różnych odcieniach zieleni.


Choinki będą rosły na ośnieżonym pagórku, a ponieważ Mała Inspiratorka lubi robić coś z niczego, śnieg został zrobiony z cieniutkiej pianki wykorzystywanej do zabezpieczania przesyłek.
Dół kartki można również odbić kawałkiem materiału, koronki, błyszczącego papieru, śnieg można też po prostu namalować białą farbą PlayColor.Warstwa śniegu została przyklejona na dole kartki klejem. Uwaga, klej musi łączyć różne rodzaje materiałów, nie tylko papier.


Choinki przymocowujemy przy pomocy samoprzylepnych kwadracików z pianki, dzięki czemu będą lekko odstawały od powierzchni kartki.


A tak przez moment wyglądał front kartki od tyłu ;) Granatowy prostokąt przyklejamy do kartki przy pomocy kawałków dwustronnie klejących pianek.


Czy zauważyliście, że krawędzie choinek zostały również podmalowane metaliczną farbą w sztyfcie w ciemno- i jasnozielonym kolorze?


A tak wygląda gotowa kartka świąteczna z HOCKOgwiazdką w wykonaniu Małej Inspiratorki!Podsumowanie, czyli materiały wykorzystane podczas pracy:
 • Farby w sztyfcie PlayColor Metallic One i PlayColor Metallic Pocket Instant
 • HOCKOgwiazdka
 • Kremowy i granatowy karton
 • Nożyczki 
 • Dziurkacz Fiskars
 • Samoprzylepne kostki i kółeczka z pianki
 • Pianka do zabezpieczania przesyłek
 • Klej Tech Instant (do klejenia plastiku, metalu, szkła do papieru)


 • Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz