Mała Inspiratorka

Mała Inspiratorka

niedziela, 14 sierpnia 2016

PlayColor i planety

Spadające Perseidy tak zainspirowały Małą Inspiratorkę, że postanowiła przygotować coś związanego z kosmicznymi przestrzeniami.
Najpierw przygotowała materiały: farby w sztyfcie PlayColor Textil do malowania tkanin, biały, bawełniany worek, papier samoprzylepny i nożyczki. Przed rozpoczęciem malowania do środka worka trafił karton, który usztywnił całość i zapobiegł przenikaniu farby na drugą stronę.

Farby w sztyfcie PlayColor nie wymagają pędzelków, ani wody, można nimi malować bezpośrednio po tkaninach. Mała Inspiratorka zaczęła od namalowania kilku różnobarwnych plam, które będą planetami. Nie muszą być równe, mogą być jednokolorowe, lub cieniowane - farby PlayColor zaraz po nałożeniu można lekko rozcierać mieszając kolory bezpośrednio na tkaninie.Teraz trzeba wyciąć kilka kółek z samoprzylepnego papieru, każde o wielkości dopasowanej do jednej namalowanej planety.

Wycięte kółka naklejamy zasłaniając po kolei wszystkie pomalowane planety. Trzeba pamiętać, że farba musi być zupełnie sucha przed naklejeniem papieru.

Nadszedł czas, żeby zamalować kosmiczną przestrzeń, potrzebna będzie granatowa, fioletowa i czarna farba.

Trzeba uważać, żeby farba nie weszła pod naklejone papierowe kółeczka, najlepiej malować zaczynając od powierzchni papieru schodząc na materiał.

 Kosmos nie musi być jednobarwny, można go cieniować mieszając poszczególne kolory. Po zamalowaniu całego worka wyglądało to tak:
 Po wyschnięciu farby nadszedł czas na delikatne oderwanie kółeczek.

Dzięki papierowym kółkom planety mają w miarę równe krawędzie i ładnie odcinają się od ciemnego koloru tła.

 Tak wygląda worek po zdjęciu wszystkich kółek.

Gotowy worek na szkolne kapcie będzie z pewnością wyróżniał się spośród wielu innych. Trzeba jeszcze zaprasować namalowany wzór żelazkiem, tak aby go utrwalić. Prasować należy przez warstwę papieru do pieczenia lub zwykłą białą kartkę, teraz worek będzie można prać bez ryzyka uszkodzenia. Worek na kapcie jest już gotowy!

A oto inne pomysły na szkolne worki: rakieta i żółw morski. Niech dzieci decydują, co podoba im się najbardziej. A może same namalują swój obrazek?

Mała Inspiratorka życzy miłej zabawy z użyciem farb do malowania na tkaninach PlayColor.

Lista wykorzystanych rzeczy:

  • Farby w sztyfcie PlayColor One Textil marki INSTANT
  • Bawełniany worek na buty
  • Papier samoprzylepny/etykiety samoprzylepne
  • Nożyczki, coś do rysowania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz