Mała Inspiratorka

Mała Inspiratorka

piątek, 6 grudnia 2013

Bombkowa akcja z farbami w sztyfcie

 Dzisiaj Mała Inspiratorka zaprasza na krótki kurs zdobienia styropianowych ozdób na choinkę, czyli sposób na łatwe, samodzielne przygotowanie ozdób choinkowych, również razem z dziećmi :). Wykorzystamy w tym celu metaliczne farby w sztyfcie, włóczkę, dwustronną taśmę klejącą, brokat, no i oczywiście styropianowe ozdoby: bombkę i dzwoneczek.


Mała Inspiratorka rozpoczęła od zamocowania zawieszki, bombka będzie się teraz mniej turlać ;) 


Najpierw cała bombka została dokładnie pokryta srebrną farbą w sztyfcie, a po jej wyschnięciu (uwaga - na styropianie farba wysycha nieco dłużej niż po nałożeniu na papier) okręcona dokładnie włóczką, ważne żeby ściśle przylegała do powierzchni bombki i nie przesuwała się - ułatwi to malowanie kolejnym kolorem. Jeśli wybierzecie ozdobną włóczkę, albo np srebrny sznureczek to właściwie można już uznać bombkę za gotową :).


Wolne przestrzenie trzeba teraz dokładnie pokryć drugim kolorem, Mała Inspiratorka wybrała metaliczny różowy ale może to być dowolny kolor kontrastujący ze srebrnym tłem.


Po wyschnięciu drugiej warstwy farby, naszą bombkę czeka teraz rozwinięcie z włóczki, pod którą została srebrna powierzchnia tła.


Bombka jest już gotowa, a Mała Inspiratorka zabiera się za dzwoneczek, najpierw cały trzeba dokładnie pomalować błyszczącą złotą farbą w sztyfcie i poczekać chwilę jak wyschnie.


Teraz została ozdobiona dolna krawędź dzwoneczka. Użyliśmy do tego metalicznej farby w sztyfcie w kolorze fioletowym.
Później dodaliśmy też dwa szlaczki na około.


Teraz nadeszła chwila na wykorzystanie dwustronnej taśmy samoprzylepnej, z której zostały wycięte gwiazdki. Nakleiliśmy je na około nad górną krawędzią dzwonka.


Następnie posypaliśmy wszystkie gwiazdki sypkim brokatem (należy to robić ostrożnie, nad jakąś podkładką lub bezpośrednio nad koszem na śmieci, inaczej wszystko będzie błyszczeć od brokatowych drobinek).

PlayColor Metallic

Oto gotowy dzwoneczek :)


I inne ozdoby choinkowe: wszystkie bombki zostały pomalowane metalicznymi farbami w sztyfcie PlayColor Metallic, zobaczcie jakie mają intensywne i nasycone kolory. Do ozdobienia niektórych użyto również brokatu i konfetti w kształcie płatków śniegu z ozdobnego dziurkacza Fiskars.


Miłego tworzenia!

Podsumowanie, czyli materiały wykorzystane podczas pracy:

  • Farby w sztyfcie PlayColor Metallic marki Instant
  • Taśma dwustronna Stick'n
  • Nożyczki Fiskars
  • Dziurkacz Fiskars płatek śniegu
  • Styropianowe bombki, dzwonek, choinki 
  • Sypki brokat
  • Włóczka
  • Klej w sztyfcie Instant

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz