Mała Inspiratorka

Mała Inspiratorka

środa, 11 grudnia 2013

Zmalowana Rybenia

Znacie artystkę estradową Rybenię? Jeśli nie, to możecie zajrzeć na jej profil na Facebooku, albo zerknąć na to, jak Mała Inspiratorka przyczyniła się do zmalowania Rybenii na koszulce :). Wiadomo, jak być fanką artystki to tylko w T-shircie z jej wizerunkiem!
Gdybyście chcieli mieć podobną, potrzebujecie farb do tkanin, pędzelków i oczywiście wizerunku rybki na wzór - do stworzenia szablonu możecie wykorzystać kolorowanki udostępnione przez Rybenię, tak jak zrobiła to Mała Inspiratorka.
A kiedy warsztat pracy jest już przygotowany, można przystąpić do dzieła!

Na początek przygotowujemy szablon - Mała Inspiratorka radzi wydrukować go lub narysować na trochę grubszym papierze, żeby za szybko nie nasiąkał farbami. Przy wycinaniu wg nas niezastąpiony jest nożyk modelarski Fiskars.
Gotowy szablon kładziemy na koszulce i malujemy, na początku powstaje sam "środek" Rybenii, zgodnie z konturami. Pamiętajcie, żeby do środka koszulki włożyć kawałek kartonu lub tektury, która pomoże wygładzić materiał i zapobiegnie niepotrzebnemu przenikaniu farby na tył koszulki.


Teraz kolej na oczy, to pierwsze spojrzenie na świat naszej rybki :). A potem płetwy i ogon.

A teraz czas na delikatne podniesienie szablonu - żeby nie rozmazać namalowanych kształtów.


A to już kolejny etap - teraz powstają szczegóły, takie jak szeroki uśmiech Rybenii :)Czas na kolory - intensywnie czerwone płetwy i ogon zupełnie jak w oryginale ;)


Jak widać do tej pory główną rolę grały farby Textile Art Nerchau :)

Czas na żółty, czyli nasza rybka ciągle nabiera nowych kolorów.A teraz kontury i takie tam inne szczegóły, czyli czarna farba znowu w akcji.


I jeszcze raz żółty, tym razem w postaci farby w sztyfcie PlayColor bez pędzelka i bez wody - to ostatnie odkrycie Małej Inspiratorki.


Rybenia zerka na Rybenię, czy może obie spoglądają na Małą Inspiratorkę? Tak czy inaczej koszulka gotowa, jeszcze tylko prasowanie utrwalające farby naniesione na tkaninę i można się chwalić nowym T-shirtem :)


Ale to nie koniec... bo efektem pracy Małej Inspiratorki jest cała Rybeniowa kolekcja, w tym rybkowe bodziaki dla najmłodszych :). To już prawie seryjna produkcja :)


Małej Inspiratorce bardzo podoba się to malowanie farbami do tkanin :)

Podsumowanie, czyli materiały wykorzystane podczas pracy:
  • Farby do malowania na ciemnych tkaninach Textile Art Nerchau (kolor czarny, turkusowy, czerwony)
  • Farby do malowania na jasnych tkaninach Textile Art Nerchau (kolor żółty)
  • Farby w sztyfcie do malowania na tkaninach PlayColor Textil Pocket (kolor żółty)
  • Obrotowy nożyk modelarski na palec Fiskars
  • Pędzelki, szablony, T-shirty, body - dowolne


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz