Mała Inspiratorka

Mała Inspiratorka

poniedziałek, 30 grudnia 2013

Dinozaurowe klimaty

Lubicie dinozaury? Większość dzieci jest nimi zafascynowana :). Dzisiejszy wpis jest wynikiem dinozaurowego życzenia pewnego chłopca, który miał dinozaurowe spodenki od piżamy ale brakowało mu dinozaura na piżamkowej bluzeczce.


Gdybyście mieli kiedyś podobny problem zdradzamy sprawdzone rozwiązanie :)
Potrzebne będą:
- szablon, Mała Inspiratorka znalazła obrazek dinozaura w Power Poincie i to on był podstawą naszego szablonu, ale można wykorzystać gotowy.
- farby do malowania tkanin (u nas ciągle królują farby Nerchau Textile Art do ciemnych tkanin), pędzelki i woda.

Tutaj wszystko w komplecie:


Do wycinania szablonu wykorzystaliśmy nożyk modelarski Fiskars z obrotowym ostrzem - rewelacja!Dokładnie układamy szablon, można pomóc sobie i leciutko (żeby nie zostawić śladów) przymocować go np. masą mocującą, albo przypiąć klamerkami do wieszania prania ;).

Nakładanie farby to bardzo ważny etap - Mała Inspiratorka radzi, żeby nie rozcieńczać farby wodą, tylko nakładać ja bezpośrednio ze słoiczka (ma idealną gęstość), wtedy kontury nie będą się rozpływać poza szablon i malowanie będzie łatwiejsze.Nasz dinozaur był na początku cały czarny, dopiero potem zaczęliśmy dodawać mu szczegółów i kolorów. Powstały ząbki na grzbiecie i nie tylko :)


Zarysy łap, brzucha... można wykorzystać elementy szablonu - będzie trochę łatwiej.


Niesamowite OKO dinozaura... oraz inne potrzebne detale...
A na koniec czerwone, ostre pazury dinozaura...


Tadam! Nasz dinozaur w końcu jest gotowy!


Pamiętajcie, żeby dokładnie uprasować (przez papier lub na lewej stronie tkaniny) to co namalujecie, inaczej wzór nie będzie trwały i może zniknąć podczas prania :).


Mała Inspiratorka w tajemnicy zdradzi Wam, że dinozaur bardzo spodobał się chłopcu!

Podsumowanie, czyli materiały wykorzystane podczas pracy:
  • Farby do malowania na ciemnych tkaninach Textile Art Nerchau (kolor czarny, turkusowy, zielony, niebieski, czerwony, biały)
  • Podkładka do cięcia Fiskars
  • Obrotowy nożyk modelarski na palec Fiskars
  • Pędzelki, szablony, koszulki - dowolne

2 komentarze: